Prosinec

Silvestr

Rodiče jsou asi kočovníci. Hned 28. prosince jsme zase sbalili a vyrazili do Plzně. Tentokrát se jelo vlakem.

Ve
										  vlaku Ve
										  vlaku

K plzeňské babičce ještě dorazil pradědeček, teta a strejda z Malenic a všichni mě obdivovali. Já jsem na oplátku byla mrzutá a brečela, aby věděli, že umím i zlobit.

img_0990 img_0986

V pondělí přišla na návštěvu teta Lucka s kámošem Tomáškem a teta Hanka.

img_0996

V úterý jsme vyrazili na návštěvu za dědečkem, pod stromečkem tam na mě čekal plyšový velbloud.

img_1002

Silvestra jsme slavili s kamarádem Martínkem a Davídkem u Sporťáka. Dostavila se i dvě miminka v bříšku. Fotky jsou v galerii u Sporťáka.

img_1013 img_1007 img_1005


Vánoce

Parní dědeček pro nás 23. prosince přijel do Prahy a odvezl nás do Frýdlantu, kde jsme trávili s babičkou Štědrý den. Dostala jsem spoustu dárků, vede krtek v nadživotní velikosti.

S babičkou S krtkem

25. a 26. prosince jsme podnikli dlouhé procházky po Frýdlantu, potkali jsme tatínka od Dendyho.

27. prosince nás zase vyzvedl parní dědeček a jelo se do Prahy. Cestou jsme se stavili v České Lípě a vyfotili jsme mamince zuby.

S
										  parním
										  dědou V zubárně


22. prosince

Dneska jsem byla s maminkou v práci. Všichni mě zase obdivovali, strejda Roman říkal, že jsem se hodně změnila. Maminka tam pak se strejdou Standou a Romanem řešila nějaký grant, tak jsem raději usnula.

20. prosince

Rodiče už delší dobu řeší filosofický problém: Manduca nebo Ergo. Včera se nám navíc snažila sousedka problém rozšířit ještě na klokanku Baby Bjorn.

V Manduce se nosí Dominika a už jsme ji před časem byli okouknout, dneska jsme navštívili tetu Johanku a vyzkoušeli Ergo. Ergo vyhrálo a hned jsme jej objednali. Škoda jen, že nestihne dorazit do Vánoc.

18. prosince

Tenhle týden jsem společenské miminko. Dnes tu byl na návštěvě plzeňský děda s babi. Děda se mě bál chovat, ale nakonec se přece jen odvážil.

S plzeňským dědou


17. prosince

Dneska jsme tu měli na návštěvě tetu Janu s Terezkou. Podnikli jsme společně procházku na náves, ale nebylo moc hezké počasí, trochu jsme zmokli.

S tetou Janou a Terezkou

Odpoledne jsme pak vyrazili na vánoční besídku k mámě na ústav. Všichni mě tam obdivovali, jaké jsem krásné a hodné miminko.

Vánoční
								 besídka na
								 ústavu


Víkend 13. a 14. prosince

Na víkend jsme tu měli frýdlantskou babičku, upekla nám Hraběnčiny řezy. V sobotu se tu navíc stavil parní děda a obdivoval mě, jak jsem vyrostla. V neděli mě zas přišel obdivovat Pavel, ten mě viděl naposledy na Bulovce, takže taky říkal, jak jsem vyrostla. Předvedli jsme Pavlovi DDR a podnikli dlouhou urbanistickou procházku po Letňanech.

S
										  babičkou S Pavlem


Čtvrtek 11. prosince

Dnes se konala tradiční SuSí besídka s bruslením na Štvanici. Cesta z Vltavské bylo jedno velké dobrodružství, ale nakonec jsme se ze všech podchodů vymotali a dorazili na místo.

Já jsem strávila celou dobu v kočárku, ale Lucka Provokatérka dokonce už bruslila. Taky tam byl kámoš Lukáš Marek, viz foto.

Na susí besídce

Maminka s tátou taky nebruslili, dali přednost dobrotám, jahodám a Sushi. V tombole jsme vyhráli domino a mikádo a taky zásobník na bombóny s tučňákem.

Cestou domů jsme jeli raději přes Florenc. Venku pršelo, tak jsem měla příležitost vyzkoušet skafandr na kočárek. Na Florenci jsme potkali Arnošta, tak mě mohl obdivovat.

Skafandr


Úterý 9. prosince

Dneska jsem byla na tříměsíční kontrole. Jsem už velký pulec, vážím 5,5 kg a měřím 62 cm. Brzo už budu delší než tygr.

Kdo je větší?


Sobota 6. prosince

Dneska jsme měli na návštěvě tetu Janču, absolvovali jsme klasickou procházku na náves a zpátky.

Teta s mámou se cestou bavily o nějakých grantech. To mě až tak nezajímá, já se teď pilně věnuji porcování medvěda. Prý je sezóna.

janca porcovani medveda


nahoru / up     index